Relacja z Air Show Radom 2003

 

POKAZY LOTNICZE - AIR SHOW RADOM 2003

 

     Pokazy lotnicze w Radomiu odbyły się już po raz kolejny. W dniach 30-31 sierpnia mieliśmy naprawdę udany show. Ta edycja pokazów była najlepszą jak dotąd.

     Wśród perełek tego AirShow należy wymienić: brytyjski zespół akrobacyjny Red Arrows, który zobaczyliśmy po raz pierwszy na naszym niebie. Zaliczyli naprawde udany występ na swoich Hawkach. Ciekawie także zaprezentowały się Siły powietrzne Izraela w składzie: C130H Hercules, F-15D. Z zespołów akrobacyjnych zobaczyliśmy także: francuskie Patrouille de France oraz naszych pilotów z Żelaznego, Orlika i Biało-Czerwonych Iskier.
Na pokazach debiutowały piloci na Alpha Jet / z Sił Powietrznych Portugali /  oraz Rosjanie na MIG-AT i MIG-29M2.  W powietrzu zobaczyliiśmy także występy śmigłowców : PZL SW-4, W-3MR Anakonda, Bell 214, MIL-MI-14Pł, Kaman SH-2G, MIL-MI-24D, a na wystawie naziemnej jeszcze MIL-MI-2, W-3W Sokół, MIL-MI-8. Z pozostałych statków powietrznych można było zobaczyć min. Mirage-2000C, Mirage F-1CR, F-16A MLU , Tornado GR-4, MiG-29UB, MB339, Ts-11 Iskra, SU-22M4. Niezwykle dużo było ciekawych kamuflarzy, naszą uwagę przykuło Tornado GR4 z Luftwaffe w malowaniu tygrysim, nasz MIG-21UM w białym tygrysie, holenderskie F-16A w pasach, morska M-28 Bryza w okolicznościowym malowaniu historycznym / oznaczenia brytyjskie z IIWŚ /, granatowy MIL MI-14PŁ marynarki wojennej. Natomiast z oldtimerów udało się obejrzeć replikę przedwojennego RWD-5.  Cóż przejdzmy do mankamentów imprezy, tłoczny wjazd i wyjazd, to się niepoprawiło od poprzedniej imprezy i bardzo się daje we znaki. Od strony gastronomicznej, było wystarczająco straganów, kiosków, itp.  Szkoda tylko, iż pogoda w pełni nie dopisała...